Haber

21 Şubat Hava Durumu: Bugün Hava Nasıl? Yağacak mı?

Şubat ayının son günleri hızla yaklaşırken havalar da ısınmaya başladı. Havanın nasıl olacağını merak edenler internetten hava durumunu araştırıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamalara göre hava sıcaklıkları düşecek mi, kar ne zaman yağacak, yağmur yağacak mı sorularının cevabı merak ediliyor. Peki bugün 21 Şubat hava nasıl olacak? Bugün hava nasıl? İşte 21 Şubat hava durumu…

21 Şubat’ta hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, orta ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu Karadeniz’in parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Anadolu ve Afyonkarahisar, Siirt, Diyarbakır ve Batman çevreleri yağışlı olacak. Yağışların İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yer yer sulu kar ve kar şeklinde yer yer şiddetli yağmur şeklinde etkili olması bekleniyor. Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Artvin civarındadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve donla birlikte yer yer pus ve sis olacağı iddia ediliyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

  • HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

  • RÜZGÂR: Marmara ile Karadeniz’in doğusu ve Doğu Anadolu’da güney ve güneybatı yönlerden hafif, orta kuvvette, orta kuvvette (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

bölgesel hava

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Yer yer pus ve sis olacağı tahmin ediliyor.

EDİRNE 2°C, 21°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL 5°C, 14°C

Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ 2°C, 18°C

Parçalı bulutlu

KOCAELİ 4°C, 17°C

Parçalı bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam Afyokarahisar çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayıyla birlikte pus ve sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR -2°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam yağmurlu

DENİZLİ 4°C, 17°C

Parçalı bulutlu

İZMİR 9°C, 20°C

Parçalı bulutlu

KÜTAHYA -2°C, 12°C

Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ADANA 7°C, 18°C

Parçalı bulutlu, bu akşam sağanak yağışlı

ANTALYA 8°C, 20°C

Parçalı bulutlu

HATAY 7°C, 16°C

Parçalı bulutlu, hafif ila aralıklı sağanak yağışlı

K.MAAŞ 3°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam yağmur ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimlerinin yağmurlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA 1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR -1°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA -1°C, 13°C

Parçalı bulutlu

SİVAS -3°C, 3°C

Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sulu kar ve kar yağışı

Bugün yağmur yağıyor mu?

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, çevre kesimlerde yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. İç kesimlerde yer yer pus ve sis oluşacağı varsayılıyor.

BOLU -1°C, 9°C

Parçalı bulutlu, bu akşam yağmur ve sulu kar

DÜZCE 4°C, 16°C

Parçalı bulutlu, bu akşam yağmurlu

KASTAMONU -2°C, 10°C

Parçalı bulutlu, bu akşam yağmur ve sulu kar

ZONGULDAK 4°C, 15°C

Parçalı bulutlu, bu akşam yağmurlu

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, çevre kesimlerinin yağmurlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde sulu kar ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Artvin çevrelerinde sağanak yağmur, yüksek kesimlerde yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kar örtüsü fazla olan eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA 3°C, 13°C

Parçalı bulutlu, bu akşam yağmurlu

SAMSUN 4°C, 15°C

Parçalı bulutlu, bu akşam yağmurlu

TOKAT 3°C, 10°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve gece yağmurlu

TRABZON 6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Malatya ve Elazığ çevrelerinin yağmurlu, diğer yerlerin sulu kar ve kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın doğu yönlerden güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/Saat) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve donla birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Kar örtüsünün fazla olduğu eğimli yamaçlarda çığ riski vardır.

ELAZIĞ -1°C, 8°C

Parçalı bulutlu, bu akşam yağmurlu

ERZURUM -3°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışı

SARS -4°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışı

MALATYA -2°C, 9°C

Parçalı bulutlu, bu akşam yağmurlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra pus ve sis bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 12°C

Parçalı bulutlu, gece yağmurlu

GAZİANTEP °C, 14°C

Parçalı bulutlu

SİİRT °C, 11°C

Parçalı bulutlu, yarın (Salı) sabahı yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 15 °C

Parçalı bulutlu

haberarpacay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu