Haber

AK Parti eski gençlik kolları başkanı: Turgut Altınok işçi ve esnaf düşmanıdır

Eski AK Parti Mamak Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Zengertaş ve beraberindeki bir grup, yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı destekleyeceklerini açıkladı. Zegertaş, AK Parti Gençlik ve Kadın Kolları’nın bazı eski üyeleriyle birlikte dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti.

Yavaş, dün X hesabından ziyarete ilişkin bir açıklama yaptı; “Geçmişte Ankara’nın birçok ilçesinde AK Parti Gençlik Kolları ve Kadın Kolları’nda görev yapan hemşehrilerimizle bir araya geldik. Ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yavaş’ın paylaşımının ardından Zengertaş, dün X hesabından şu açıklamayı yaptı:

‘İYİLİK İÇİN TARAFIMI SEÇİYORUM’

“İl başkanının yakın arkadaşı olmak dışında hiçbir vasfı olmayan Erhan Sarıgöl’ün doğup büyüdüğüm yer olan Mamak’ta siyasete yönelmesini kabul edemezdim. Milyonlarca Mamaklıyı yatırım ve hizmetlere harcamak yerine reklam ve televizyon programlarına harcayan Murat Köse’ye rağmen AK Parti’den vazgeçmedik. Aynı hafta Murat Köse’ye sevimli görünmek için büyükşehir belediyesinde şovmenlik yapan, aynı hafta görevden alınan Murat Köse’ye küfreden Erhan Sarıgöl gibi kişilere rağmen AK Parti’den vazgeçmedik. Ama gördük ki AK Parti bunlardan vazgeçmedi. Kendi çıkarlarından başka hiçbir şeyi umursamayan, kayıtsız gördüğümüz insanlarla aynı yolda yürümeyi kabul edemezdim. Kendi kendime Turgut Altınok’un işçi ve esnaf düşmanı mı olduğunu sordum. Ankara’da hiçbir yoksulu ulaşılmaz bırakmayan yoksulun babası Mansur Yavaş mı? Ben tarafımı iyilik için seçtim. Benim gibi düşünen ve daha önce AK Parti teşkilatlarında görev yapmış yüzlerce kişinin olduğunu gördüm. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a desteğimizi anlatmak için bugün burada bazılarıyla bir araya geldik. “Aldığımız kararın hayırlı olmasını diliyorum”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu