Haber

CHP’li adaya mazbatayı vermeyen Tuzla Belediyesi 57 milyonluk ihale yaptı

Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından AK Parti’den CHP’ye belediyelerden olan Tuzla Belediyesi’nde devir teslim töreni gerçekleşmedi.

CHP listesinden seçimi kazanan yeni başkan Eren Ali Bingöl’e mazbatasını henüz teslim etmeyen Tuzla Belediyesi, resmi gazetede yayımlanan ilana göre Aydınlı Mahallesi, Zuhal Sokak’ta bulunan belediyeye ait taşınmaz mal varlığını satışa çıkardı.

Ticaret ve konut alanı olarak geçen 4620 metrekarelik alan için çıkartılan satış kararı ise 30 Nisan saat 14.00’da ihaleye sunulacak.

Resmi Gazete’de yer alan ilana göre ise ihalenin tahmini bedeli 57.750.000 TL olarak belirlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbata töreninde yaptığı konuşmada “Açık farklı kazandığımız Tuzla’da mazbatayı benim genç yol arkadaşım ve başarılı olacağına inandığım Eren Ali Bingöl’e niçin vermiyorsunuz?” diye sordu.

‘İHALEYİ VEREN DE ALAN DA RAHAT OLMASIN’

Seçimlerin hemen ardından 2 Nisan günü alelacele yapılan ihaleye tepki gösteren İmamoğlu şunları söyledi:

“Yüzde 11 farkla kazanmış adayımız mazbatayı ne zaman alacak belli değil. Amacınız ne? Öğreniyoruz Tuzla Belediye Başkanı’nın görevi bitmişken, seçimden sonra hem de 2 Nisan günü hemen 62 milyon liralık ihale yapıp birilerine veriyor. Çok ayıp! Böyle bir kamu ahlakı olamaz, hangi yetki ile yapıyorsun. Görevimi devralır almaz İBB müfettişlerini görevlendirdim, ihaleyi veren de alan da rahat olmasın, bire bir takip edeceğimi buradan söyleyeyim. Belediye Başkanı’nın yapmaya çalıştığı başka işler de var. Çok acayip şeyler deniyor panikle. Yıllar önce kişiliğini analiz etmiştim ama inandıramadım kimseyi. Bilgiler geliyor, bu sabık başkanla iş tutanlar varsa bu sürecin uzaması onlara da zarar verecek. Bu anlamda ben Tuzla yapısı içerisinde bulunan devletimizin memurlarına, orada görev yapan alın teri döken namuslu insanlara sesleniyorum; görevlerini ahlaklı, namuslu yapsınlar.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu