Haber

CHP’li Ali Mahir Başarır, KYK yurtlarındaki iddiaların asılsız olduğunu kendi gözleriyle gördü

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerde evlerini kaybeden binlerce depremzede Mersin’e gelmeye devam ediyor.

KYK Genel Müdürlüğü’nün öğrenci yurtlarını depremzedelere açmasının ardından yıkımın yaşandığı illerden gelen depremzedeler, AFAD koordinasyonunda KYK Mersin Kırkkaşık Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir edilmeye başlandı.

Sosyal medyada paylaşılan KYK yurtlarındaki Suriyelilerin iddiası

Depremzedelerin yurtlarda ağırlanmaya başlamasından kısa bir süre sonra bazı sosyal medya hesaplarından tartışmalar yaşandı.

CHP’li Başarır oraya gitti

Gelen tepkiler üzerine Hatay’daki temaslarını yarıda bırakarak Mersin’e gelen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, merkez Yenişehir ilçesindeki KYK Mersin Kırkkaşık Kız Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulundu.

İddiaların asılsızlığını kendi gözleriyle gördü.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve Yurt Müdürü Münire Şimşek’in eşlik ettiği Başarır, sosyal medyadaki iddiaların asılsız olduğunu kendi gözleriyle gördü.

Eğitiminin ardından sosyal medyadaki asılsız tezlere inanarak yansımalarını göstermek için yurt binasının önünde toplanan bir grup gençle bir araya geldi.

“Sosyal medyadaki gibi görüntüler yok, odaların dizaynı bile farklı”

gençliğe, “Sakin ol öyle bir şey yok”Basir diyor ki; “Odaları gezdim. Samandağ’dan, Malatya’dan, Kahramanmaraş’tan her yerden gelen vatandaşlarımız var. Her zamanki gibi Suriye’den gelen ailelerimiz de var. Numaraları aldım çok şükür numaraları verdiler. Müstehcenlik diye bir şey yok. Nargile gibi bir görüntü yok odalarda öyle bir sistem yok odaları tek tek gezdim sosyal medyada olduğu gibi böyle bir görüntü yok odaların dizaynı bile farklı bunlar eski görseller bizzat gördüm Burada kalanlar Mersin Milletvekili olarak rahat etmenizi istiyorum.Medya hesaplarımdan paylaşacağım”söz konusu.

Basir yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Buradan tüm Mersinlilere sesleniyorum. Mersin’deki yurttaki tezler üzerine Hatay’dan geldim. Sağ olsunlar odaları tek tek gezdirdiler. Nargile izi ve müstehcen görüntü yok. Hatay’dan, Kahramanmaraş’tan Türkiye’nin dört bir yanından hemşehrilerimiz geldi, “Tabii ki Suriyeli mülteciler ve Türk vatandaşları da var. Beyin sarsıntısından zarar gören ailelerin geldiğini herkes bilmeli. Odalar çok temiz. Yaşlılara ve çocuklara öncelik veriliyor.”

soma-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu