Haber

EHP: AKP-MHP faşizminin maskesi bir kez daha düştü

Kobanê Davası’nda açıklanan kararlara tepkiler sürüyor. Emekçi Hareket Partisi (EHP) Genel Başkanı Hakan Öztürk, dava sonrası yapılan açıklamada konuştu.

Öztürk “Yıllar yılı bir şiir okuduğum için beni cezaevine attılar diyen Erdoğan şimdi sadece bir tweet attıkları için bu mahkemedeki insanlara, Kobanê’yi savunanlara onlarca yıl ceza verdi. Ceza verilmesinin zeminini hazırladı. AK Parti’nin adındaki adalet bu mudur? Bu partinin temsilcileri, Filistin ile ilgili protestolar ABD’de, Fransa’da, İngiltere’de yapıldığında çok memnun oluyor doğal olarak. Bunu haklı buluyor. Ama şu bilmelidir ki bunun benzeri Kobanê’de de oldu. Kobanê halkı katledilmek istendi ve Kobanê halkı direndi buna. Bizde direnmeye devam etmesi için Türkiye’de eylemler yaptık. Bundan daha doğal ne olabilir, bunun cezası ne olabilir. Elbette ki olamaz. Kobanê eylemlerini yapanlar doğrusunu yapmıştır. İktidarın teklediğini görüyoruz. Tek yumruk olursak onları gönderebiliriz. Kobanê düşmedi, düşmeyecek” ifadelerini kullandı.


‘BU KADİM MÜCADELE ÇOK MAHKEME GÖRDÜ’

Emekçi Hareket Partisi’nden yapılan açıklama da ise şunlar kaydedildi:

“Yok hükmündeki mahkeme, meşru olmayan siyasi iktidarın kararlarını açıklıyor. Kobane’de Kürt halkına uygulanan zulmü “düştü düşecek” diye ellerinizi ovuşturarak izlerken Kürt halkının siyasi temsilcileri, HDP’nin birbirinden değerli onlarca yöneticisi, Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, sosyalistler, demokratik tüm kesimler, yüz binler bu kıyıma dur demek için mücadele verdiler. Bugün yargılanan ceza alan arkadaşlarımız şahsında onlardır. O mücadeledir, hepimiziz.

Mahkeme tiyatrosu sona erdi AKP-MHP faşizminin maskesi bir kez daha düştü. Kurulan her kumpas ittifakında olduğu gibi bu kumpas ittifakı da sona erecek. Bu kadim mücadele çok mahkeme çok zindan yüzü gördü. Her birinden başı dik çıkmasını da başardı, yine başaracak.

Yaşasın halkların kardeşliği.
Bijî berxwedana Kobanê!
Kahrolsun AKP-MHP faşizmi.”

(HABER MERKEZİ)

reyhanliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu