Yaşam

Fatma’nın Güney Afrika Uyarlaması Görünmeyen, Tüm Dünya İle Aynı Anda Sadece Netflix’te Yayında

Yayınlandığı günden itibaren birçok ülkede beğeni toplayan Fatma’nın Güney Afrika uyarlaması. görünmeyen, dünya çapında aynı anda yalnızca Netflix’te yayınlanıyor.

Netflix, Türkiye’den hikayeleri dünyanın dört bir yanından izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor. Nisan 2021’de yayınlandı fatima , Türk yaratıcıların farklı bir ülkede uyarlanan ikinci projesiydi. Başrolünü Burcu Biricik’in üstlendiği, yaratıcılığını Özgür Önurme’nin, yapımcılığını Başak Abacıgil Sözeri’nin (Fikir Film) üstlendiği dizinin hikayesi Güney Afrika’ya uyarlandı.

Türkiye’de başlayan yolculuk yeniden şekillenerek devam edecek. fatimayaratıcısı Özgür Önurme, Hikâyesinin sınırları aşarak farklı ülkelerdeki insanlara dokunma şekli hakkında şunları söyledi; “ Yaratıcısı olduğum ve ülkemizden çıkan bu hikayenin başka bir coğrafyada karşılığını görmek beni çok heyecanlandırıyor. Sınıf ayrımı gözetmeksizin Fatma gibi görünmeyen nice kadın var dünyada. Bu nedenle Fatma’nın Görünmez olarak yeni bir ruhla uyarlanmasını değerli buluyorum. .”.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-pasinler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu