Haber

Fransa tıbbi yardım için Gazze’ye helikopter gemisi gönderecek

Fransa Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Dixmude helikopter gemisinin Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilere tıbbi yardım sağlamak üzere Doğu Akdeniz’e gönderileceği açıklandı.

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar devam ederken Fransa, Doğu Akdeniz’e bir savaş gemisi daha gönderecek. Fransa Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Dixmude helikopter gemisinin Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilere tıbbi yardım sağlamak üzere Doğu Akdeniz’e gönderileceği açıklandı. Açıklamada, geminin hafta başında yola çıkıp önümüzdeki günlerde Mısır’a varacağı, hafta başında da 10 tondan fazla tıbbi malzeme taşıyan bir uçağın Mısır’a gönderileceği belirtildi.

Açıklamada, Fransa’nın 23 ve 30 Kasım tarihlerinde Avrupa Birliği’nin Gazze Şeridi’ne tıbbi yardım sağlamak amacıyla düzenlediği uçuşlara katkı sağlayacağı, Fransa’nın yaralı ve hasta ihtiyaç sahibi çocukları tahliye etmek için sivil ve askeri uçakları da kullanacağı belirtildi. Gazze Şeridi’nden acil bakım. Bölgeye gönderileceği belirtildi.

Fransa yakın zamanda Doğu Akdeniz’e bir helikopter gemisi daha konuşlandırdı.

Fransa, geçtiğimiz haftalarda Gazzelilere tıbbi yardım sağlamak üzere yaklaşık 60 yatağı ve iki operasyon bloğu bulunan helikopter gemisi Tonnerre’yi Doğu Akdeniz’e konuşlandırmıştı. Bu ayın başında Fransız uçakları Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne 54 ton insani yardım malzemesi ulaştırmıştı. -PARİS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu