Haber

Kilis AFAD İl Müdürünün atanması protesto edildi

Kilis AFAD İl Müdürü Uğur Olgun’un Kırşehir’e atandığını duyan bazı çalışanlar, birlikte çalışmak istemedikleri Olgun’un gidişini AFAD İl Müdürlüğü önünde yumruklayarak kutladı.

Kilis’te AFAD İl Müdürü olarak görev yapan Uğur Olgun’un Kırşehir İl Müdürlüğü’ne atanmasının ardından sorun yaşadığı bazı personelleri davul ve zurnalarla yüksek sesle protesto gösterisi yaptı. Kilis AFAD İl Müdürlüğü’nde çalışan personelin eşi Kadriye Karataş, Uğur Olgun’un eşine yaşattıklarını davul ve zurnalarla protesto ettiklerini söyledi.

“Yönetici bizi perişan etti”

Aile birliğini bozduğunu belirten Karataş, “Eşim İl Afet Müdürlüğü’nde çalışırken il müdürüyle yaşanan sorunlardan dolayı çok sıkıntı yaşadık. AFAD İl Müdürü bizi perişan etti, mağdur etti. Sürgün etti. Eşimi her yere götürdüm, hamileydim, yaşlı anneannem de yanımdaydı, o da tüm bu zorluklara katlandı.” Sorumluluğu tek başıma üstlenmem gerekiyordu. Demek istediğim, bu adam çoğumuzun hayatını mahvetti. Bunu Allah’a bırakıyorum. Çünkü mağdur olduğu için üzüldü, yıprandı, psikolojisi bozuldu o yüzden. Bir yemin ettim, davul çalacağım dedim, bu adamın gittiğini görürsem dedim. “Dediğim oldu, görevdeydi, o yüzden yerine getirdim. Allah atandığı ildeki çalışanlara yardım etsin” dedi.

“Kurtulduk, düşünsünler”

Atama yapılan ildeki çalışanlarına seslenen Karataş, “Yönetici ataması yapıldı, kurtulduk, yeni görev yerindeki işçiler düşünsün. Bir şekilde acı çektik ve bu zorlukları aştık, düşüncelerimizle mücadele ettik. , uğraştık, uğraştık ve sonunda kazandık. O bize bir şey yapamadı, bırakın kendi kötülüğünde boğulsun.” konuştu. – RAPOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu