Yaşam

Menderes’in Uçurtmaları bu kez Samandağlı çocuklar için göklerde…

Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından her yıl klasik olarak düzenlenen Uçurtma Şenliği, 6 Mayıs’ta Hatay’ın Samandağ ilçesinde gerçekleştirilecek.

6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilimizi etkisi altına alan, çok sayıda can ve mal kaybına neden olan ve tüm Türkiye’yi boğan depremin yaraları sarılmaya devam ederken, Menderes Belediyesi de ilçede keyifli bir etkinliğe imza atıyor. bölge. Bugüne kadar deprem bölgesi ve depremzedelerden desteğini esirgemeyen Menderes Belediyesi şimdi de deprem bölgesi çocukları için Samandağ’da olacak. Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan, bu yıl Samandağ’da düzenlenecek klasik uçurtma şenliğinin startını verdi.

Başkan V. Erkan Özkan; Her şey çocuklarımız için

Menderes Belediyesi tarafından her yıl klasik olarak düzenlenen uçurtma şenliği bu kez Hatay’ın Samandağ ilçesi çocuklarının yüzünü güldürecek.

Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Defne Samandağ gönüllülerinin işbirliğiyle 6 Mayıs Cumartesi günü Samandağ’ın semalarını uçurtmalar süsleyecek.

Uçurtmalar havada uçuşurken, çocuklar için yüz boyama, balon katlama ve bol eğlencenin yer alacağı etkinlikler düzenlenecek. Düzenlenecek uçurtma şenliğinde çocuklara uçurtma ve çanta dağıtılacak, pasta, meyve suyu, lolipop gibi birçok yiyecek ve içecek ikramı yapılacak.

Çok heyecanlıyız

Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gürkan Önalan, “Öncelikle bu fikre saygı duyup önümüzü açan Belediye Başkanı V. Özkan ve Defne Samandağ gönüllülerine teşekkür ediyorum. Bu yıl 12.sini düzenliyoruz. Gelin, çocuklarımızın istedikleri kadar eğlenebilecekleri bu mutluluğa hep birlikte ortak olalım” dedi.

Özkan; Her şey çocuklarımız için

Deprem bölgesi çocuklarına özel şenlik

Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan, düzenlenecek “Uçurtma Şenliği” ile ilgili şunları söyledi: “Depremin üzerinden 3,5 ay geçmesine rağmen acımız hala taze. Vatandaşlar yaralarını sarmaya devam ederken bizlerde başta çocuklarımız olmak üzere oradaki vatandaşlarımızın gündemini değiştirmek için Hatay’ın Samandağ ilçesinde geleneksel uçurtma şenliğimizi gerçekleştireceğiz. Hazırlıklarına başladığımız uçurtma şenliği için şimdiden çok heyecanlıyız, grubumuzla birlikte tüm çalışmaları ortada titizlikle yürütüyoruz. 6 Şubat’tan beri hiçbirimiz eskisi gibi değiliz. . Birçok depremzedeyi hem tesislerimizde hem de sahile yakın yerleşim yerlerimizde ve merkez mahallelerimizde ağırlıyoruz. Yaraları sarmak için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Çünkü vatanseverliğe, dayanışmaya ve kardeşliğe yürekten inanıyoruz. Deprem felaketinden en çok etkilenen kesimin ne yazık ki çocuklar olduğunun da bilincindeyiz. Bu nedenle bu yılki festivali depremzede çocuklarımızla birlikte hem bugün hem de yarın Hatay ilinin Samandağ ilçesinde düzenleme kararı aldık. Uçurtma Şenliğimiz dayanışma ile renklensin istedik. Bu yıl Samandağlı çocukların ellerinde uçurtmalarımız uçacak, çocuklarımızın hayalleri gökyüzüne taşınacak. Samandağ ve Menderes el ele gökyüzünün altında olacak. Her şey çocuklarımız için, her şey daha güzel yarınlar için” dedi.

Bu vesileyle 6 Mayıs saat 11:00-12:00 saatleri arasında bizlerle birlikte olmak isteyen tüm vatandaşlarımızı etkinliğimize davet ediyorum.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu