Haber

Osmaniye’de yaşanan depremlerin ardından 6 bin abone ve 350 ana su borusu arızası giderildi

Osmaniye’de yaşanan depremlerin ardından 6 bin abone ve 350 ana su borusu arızası giderildi

Osmaniye Belediyesi Su Arıza Müdürlüğü ekiplerince hummalı bir şekilde yürütülen çalışmaların ardından kent genelinde meydana gelen su arızaları giderilerek vatandaşların sağlıklı suya erişimi sağlanıyor. 6 Şubat’ta yaşanan depremlerin ardından ekipler bugüne kadar 350 şebeke su borusunu ve 6 bin abone arızasını giderdi.

6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen Kahramanmaraş merkezli Osmaniye’de belediye ekipleri, yol, kaldırım ve kaldırımlarda çalışmalarının yanı sıra su arızalarının bir an önce giderilmesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Belediye Su Arıza Şefi grupları, gelen ihbarlar ve bölgeden iletilen bilgiler çerçevesinde, su borularındaki arızalara anında müdahale edilmesini ve kısa sürede giderilmesini sağlar.

Belediye Su Teminat Sorumlusu Gruplar Sorumlusu Metehan Başkurt, depremler ve su kesintileri sonucu yıkılan binalarda su borularında kopmalar olduğunu belirterek, “24 saat ekiplerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmemek adına /7. Bugüne kadar 6 bin abone ve 350 ana su borusu arızasını giderdik. Ketimizde yıkım çalışmaları devam ederken su borularında patlamalar meydana geldi. Bunun sonucunda su tüketimi ve kesintiler meydana gelir. Bizler su arıza ekipleri olarak sürekli sahadayız ve bu arızaların bir an önce giderilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Sahadaki ekiplerin bir yandan su borularındaki arızaları giderdiklerini, diğer yandan da abonelerle temasa geçtiklerini belirten Başkurt, “Yeni abonelerin yanı sıra yeni abonelere de konteyner evlere su bağlantıları yapıyoruz. Bölgemizde ağır hasarlı binaların yıkımı ve moloz kaldırma çalışmaları sırasında ana su borularında arızalar olduğunu ve “İşimiz uzun sürebiliyor ve bundan dolayı su kesintileri oluyor. Arkadaşlarımız canla başla çalışıyor, bir an önce bu arızaları giderip suyumuzu tekrar vatandaşlarımızın kullanımına veriyorlar” dedi.

haber-catalzeytin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu