Ekonomi

Palantir’in notu, yüksek değerleme nedeniyle HSBC tarafından düşürüldü

Palantir Technologies Inc.’in (PLTR) notu Çarşamba günü HSBC analistleri tarafından Al’dan Tut’a düşürüldü. Mevcut piyasa fiyatının şirketin değerini tam olarak yansıttığını belirten analistler, hisse başına hedef fiyatı 22 dolar olarak korudu.

Yatırımcılara gönderilen bir notta analistler, Palantir’in 2024 mali projeksiyonlarının operasyonel verimlilik ve gelir artışına sürekli vurgu yaptığını belirtti. Bu faktörler şirketin 2023’teki güçlü mali performansı açısından çok önemliydi.

İlgili Makaleler

“Palantir’in, özellikle hızla büyüyen Ticari işlerde, yapay zeka yazılımına olan yüksek talepten yararlanmak için güçlü bir konumda olduğuna inanıyoruz. Bu arada, Hükümet işleri, hükümet sözleşmelerinin olası yerine getirilmesi ve savunma harcamalarındaki artış nedeniyle varsayımsal 2024 yılında yenilenmiş bir büyüme yaşayacak.” “İddia ediyoruz” dediler.

Analistler ayrıca Palantir’in ticari müşterilerle olan işinde, özellikle şirketin yapay zeka çözümlerine olan talebin güçlü olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli bir büyüme yaşandığını belirtti.

Şirketin yükselişini ve HSBC’nin “etkileyici bir büyüme tahmini” olarak değerlendirdiği şeyi kabul etmelerine rağmen, 2024 tahmin yılı için 3,16x F/K/Büyüme oranıyla hisse senedi fiyatının şu anda “pahalı” olduğu görüşünü dile getirdiler.

Analistler, “Hisse senedi fiyatının hala yapay zeka teknolojisinin artan kullanımından büyük ölçüde faydalandığını düşündüğümüz için bunu Satmak yerine Tutmaya düşürdük” diye ekledi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu