Haber

Yollardaki durum

Karayollarının üretim, bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiği kesimlerde ulaşım denetimli olarak sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre Niğde-Pozantı Otoyolu’nun 22-26 kesimi. Kırkgeçit 15’inci viyadüğündeki çalışma nedeniyle Ankara istikameti trafiğe kapatıldı. Bu lokasyonda Adana’dan çift yönlü ulaşıma izin verilmektedir.

Anadolu Otoyolu’nun Kaynaşlı-Abant kavşaklarında (Bolu Dağı Tüneli geçişi) tünel portal yapısı ve viyadüklerdeki genleşme derzlerinin yenilenmesi devam ediyor. Bu nedenle otoyolun Ankara yönü trafiğe kapatılarak sürücüler Kaynaşlı Kavşağı’ndan D-100 devlet yoluna yönlendiriliyor. Abant Kavşağı’ndan tekrar otoyola girebilirsiniz.

Akseki-Alacabel yolu, 22-24. Kilometrelerce patlayıcı üretim çalışması yapılması nedeniyle 10.00-17.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak. Bu bölümde alternatif güzergah olarak Cevizli-Derebucak-İbradi yolu kullanılabilir.

Denizli-Çardak yolunun 0-8. Kilometrelerce süren imalat çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmında ulaşım iki yönlü olarak gerçekleştiriliyor.

Bergama-Soma yolunun 3-10. Kilometrelerce süren çalışmalar nedeniyle ulaşım şehir geçidi üzerinden devam ediyor.

Göksun-Kahramanmaraş yolunun 27-30. Kilometrelerce uzaklıktaki Mehmet Akif İnan Tüneli’nde deprem nedeniyle üst yapıda meydana gelen deformasyonların onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli olarak sürüyor.

Pirceler-Çubuklu köyleri arasındaki Kandıra-Kocaeli yolunda üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım sadece tek yönde sağlanabiliyor.

Bartın-Karabük yolunun 31-33. Kilometrelerce süren menfez imalat çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanıyor.

Trabzon-Maçka yolunun 3’üncü kilometresinde Maçka-Trabzon yakasındaki Şehit Eren Bülbül Tüneli’nin tüpünde yürütülen aydınlatma sistemi bakım ve onarım çalışması nedeniyle ulaşım tek şeritte kontrollü olarak yapılıyor.

Suşehri-Geminbeli-Zara yolunun 42-43. Kilometrelerce süren imalat çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve sinyallerine dikkat etmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu