Haber

Tarlada çıkan yangında 500 balya alevlere teslim oldu

Tarlada çıkan yangında 500 balya alevlere teslim oldu

KASTAMONU Kastamonu’da bir tarlada çıkan yangın, yanındaki 3 tarlaya daha sıçradı. Yangında 500 balya tamamen yanarken, yerleşim yerlerinin çok yakınında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Yangın, Devrekani ilçesine bağlı Yazıhisar köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İlyas Doğancı ile ilgili olarak henüz belirlenemeyen nedenle tarlada yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın, Rıdvan Sevindirici, İbrahim Karabakal ve Yunus Doğancı’nın tarlalarına da sıçradı. Büyüyerek tarlaları saran yangına ihbar üzerine bölgeye gelen Devrekani Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti. Yerleşim yerlerine yaklaşık 50 metre mesafede başlayan yangın, Devrekani Belediyesi itfaiye ekiplerinin yoğun çabasıyla kontrol altına alındı.

Yangında tarlalardaki 500 balya saman yanarak küle döndü.

Yerleşim yerlerine çok yakın olan tarlalarda çıkan yangın kısa sürede söndürülürken, olası bir facianın önüne geçildi; Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın girişimleriyle Devrekani Belediyesi’ne verilen araziye uygun itfaiye aracı da yangına kısa sürede müdahale edilmesinde büyük rol oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu