Haber

Türk Metal Sanayicileri Sendikası’ndan deprem bölgesine yardım

Türk Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için facianın yaşandığı bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Sendikadan yapılan açıklamaya göre, afetten etkilenenlerin ihtiyaçlarının karşılanması için AFAD, Kızılay, valilikler, belediyeler ve diğer kamu kurumları ile temas halinde bölge yakından takip edilerek afet bölgesine yardım tırları gönderiliyor.

MESS, bölge vatandaşlarına çadır, konteyner, gıda, giyecek, hijyen malzemeleri, elektrik ve ısıtma üniteleri ve tek kullanımlık mutfak malzemeleri gibi acil durum malzemeleri ulaştırıyor.

Sosyal medya hesaplarında da bilinçlendirme görselleri paylaşan birlik, yardım malzemelerinin gerçek tasnifi ve paketlenmesi, gönüllü olarak afet merkezlerinde görev yapan kişilerin çalışırken ihtiyaç duyacakları bilgiler ve manevi ilk yardımda dikkat edilmesi gereken hususlara yer veriyor. afet bölgesinde uygulanmalıdır.

Afet bölgesinde görev yapan 620 kişilik arama kurtarma ekibi

MESS ayrıca üyelerinin dış kaynak temin etmekte zorlandıkları gerekli malzemeleri de kendi ağındaki iş ortakları aracılığıyla koordine ederek bölgelere ulaşmasını sağlamaktadır.

MESS üyesi firmalardan oluşan 620 kişilik arama kurtarma grubu da afet bölgesindeki çalışmalara destek veriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen MESS Yürütme Konseyi Başkanı Özgür Burak Akkol, şunları söyledi:

“MESS olarak önümüzde uzun vadede ele alınması gereken kapsamlı bir dönüşüm süreci olduğunu biliyoruz. Nasıl ki gıdadan suya, ısıtıcıdan çadıra kadar acil ihtiyaç olan yüzlerce tır malzemeyi gönderdik. kısa vadede bölgeye, orta ve uzun vadede de eğitimden sanayiye, istihdamdan bölgesel kalkınmaya kadar gerekli girişimleri yapacağız.Devletimizin desteğiyle her alanda sorumluluk almaya devam edeceğiz. bu kapsamda devletimizin öncülüğünde STK’lar, teknoloji devleri, üniversiteler ve birçok paydaşımızla birlikte orta ve uzun vadede ülkemize fayda sağlayacak teknoloji ve bilişim odaklı çalışmalara başladık, durmaya devam edeceğiz. Üyelerimizle birlikte ülkemiz tarafından.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu