Ekonomi

Western Digital hisseleri iki finansal analistin yükseltmesinin ardından yükseldi

Western Digital Corp. (WDC) hisseleri, Barclays ve Deutsche Bank analistlerinin bilgisayar donanımı ve veri depolama şirketinin hisselerini satın almayı tavsiye etmelerinin ardından Perşembe günü erken işlemlerde %3,3 arttı.

Yapay zekanın ikinci dalgasına ilişkin analizlerinde Barclays analistleri, 2024 ve 2025’te katı hal sürücülerinin (SSD’ler) ve yüksek kapasiteli sabit disk sürücülerinin (HDD’ler) yeniden canlanacağını öngörüyor.

“HDD’lerin önümüzdeki iki yıl içinde yatırım yapılabilecek uygun bir pazar segmentini temsil ettiğine inanıyoruz ve 2025 takvim yılı tahminlerimize birim satışlarda %5, gelirlerde ise %19 artışla başlıyoruz. Zayıf bilançoların varlığının farkındayız ancak sektörün geleneksel sunuculardaki yükseltme döngüsüyle birlikte maliyetleri de önemli ölçüde azaltmasını bekliyoruz.” “Isı Destekli Manyetik Kayıt (HAMR) teknolojisiyle önemli bir teknolojik değişiklik olduğuna inanıyoruz.”

“WDC’nin 2025 takvim yılında ürünlerini tanıtacağını ve sektörde gelişen dinamiklerin hem şirkete hem de sektöre fayda sağlayacağını öngörüyoruz. Ayrıca 2024 takvim yılı için SSD’lere ilişkin gelir iddialarımızı da revize ediyor ve varsayımlarımızı diğer piyasa analistlerinin iddialarının üzerinde konumlandırıyoruz. “Bunun bilinmesi gerektiğine inanıyoruz ve kendisi ile rakibi Seagate Technology (STX) arasındaki piyasa değerleme farkının daralacağını öngörüyoruz.”

Benzer şekilde Deutsche Bank analistleri, hem şirketin performansından hem de stratejik girişimlerden fayda öngördükleri için WDC hisselerine ilişkin notlarını “Tut”tan “Satın Al”a yükseltti.

Analistler, “Hisse senedi fiyatının şu anda tarihsel aralığının alt ucunda olduğu göz önüne alındığında, hisse senedine yatırım yapmanın potansiyel faydalarını ve risklerini olumlu olarak görüyoruz” yorumunu yaptı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu