Haber

Kemer’e yeni parklar kazandırılıyor

Daha yeşil bir Kemer için çalışmalarını aralıksız sürdüren Kemer Belediyesi ilçe genelinde yeni parkların imaline süratle devam ediyor. Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü takımları de Kemer genelindeki park, yeşil alanlar ve orta refüjlerde bakım çalışması yapıyor.

Daha yeşil bir Kemer için çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye takımları, parklarda bakım ve tamir çalışmalarının yanı sıra yeşil alanlarda ve orta refüjlerde ot paklığı yapıyor.

Bozulan mevsimlik çiçekleri yenileriyle değiştiren belediye takımları, çalı kümesi bitkileri de budayarak estetik haller veriyor.

Oyun ve spor aletleri alımı ihalesi yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede yeni parkların imalini da sürat kesmeden devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Şefik Beyefendi pansiyonun yanındaki eski park, Çamyuva Mahallesi Hayıtlıgöl mevkisindeki Kahraman Sarı Parkı da revize ediliyor.

Belediye takımları, Çamyuva Mahallesi Ağva Deresi kenarındaki Haşim Can parkına da oyun kümesi ve spor aletlerinin montajını tamamladı.

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer Belediyesi olarak yeşil alanlarda yaptıkları çalışmalara sürat kesmeden devam ettiklerini söyledi.

Daha yeşil bir Kemer için çalıştıklarına dikkat çeken Belediye Lideri Topaloğlu, “Belediye olarak ilçemiz genelindeki parklarımızda bakım ve onarım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Orta refüjlerde ve yeşil alanlarda ot temizliği yapıyoruz. İlçemize yeni parklar kazandırıyoruz. Vatandaşlarımızın çocuklarıyla beraber güzel vakit geçirebileceği alanlar oluşturuyoruz. Ağva Dere kenarında yaptığımız proje kapsamında da Haşim Can parkımıza spor aletleri ve oyun gruplarını yerleştirdik. Kemerimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu