Ekonomi

Erdoğan Türkiye’nin büyük planını açıkladı: Putin’le görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Soçi zirvesindeki görüşmesi dünya tarafından yakından takip edildi.

Kritik görüşmenin ardından uçakta gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Rusya işbirliğiyle Trakya’da kurulması planlanan ‘Enerji Merkezi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE OLARAK FARKLI BİR PLAN SUNUYORUZ”

Erdoğan, Putin ve enerji sektörünün ayrı bir konu olarak ele alındığını vurgulayarak, şöyle konuştu: Türkiye olarak bu konuda farklı bir plan sunuyoruz. İstanbul’daki Finans Merkezimiz gibi, Londra ve Hamburg’da belirli işler için kurulan merkezlerde olduğu gibi doğalgaz konusunda da bir merkez kurma planımız var.diye ilan etti.

Türkiye olarak bu konuda farklı bir plan sunuyoruz. İstanbul’daki Finans Merkezimiz gibi, Londra ve Hamburg’da belirli işler için kurulan merkezler gibi doğal gaz konusunda da bir merkez kurma planımız var. Bu planı Rusya ile görüşeceğiz. Ülkemizi Trakya’da sınırların ötesinde bir merkez haline getirmek istiyoruz. Bu merkezi sadece doğalgaz için değil, enerji ve madencilik için de planlıyoruz. Amaçları geniş olan bir merkez oluşturmak istiyoruz. Enerji, doğalgaz, madencilik vb. alanlarda kim ne yapmak istiyorsa bu merkeze gelsin istiyoruz. Bu merkezi Ataşehir’deki Finans Merkezimizin bir bloğuna kurabiliriz. Finansın, paranın merkezinde bu işi organize edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu